FAQ, czyli Najczęściej Zadawane Pytania

1. Do czego przydadzą mi się informacje, które otrzymałem od organizatorów kursu?
Przekazane informacje zawierają, w kolejności: Twój login (małe litery i cyfry), Twoje hasło (Wielkie i małe litery, cyfry, znaki specjalne),adres e-mail, podany jako kontaktowy oraz domyślnie ustawione miasto i kraj. Dane te możesz modyfikować po zalogowaniu i wejściu na swój profil.

2. W jaki sposób mam zalogować się do kursu?
Odnośnik do ekranu logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Ekran logowania wyświetli się również, jeśli jako niezalogowany użytkownik spróbujesz wejść w jakikolwiek kurs.

3. Jaki jest mój login i hasło?
Login i hasło zostały Ci przekazane przez organizatorów kursu. Login składa się wyłącznie z małych liter i cyfr, hasło musi zawierać duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne.

4. Czym różnią się „Kategorie Kursów” od „Kursów”?
Jako uczestnik Kursu Pilotów i Rezydentów Szkoły Pilotów Orion masz obecnie dostęp do jednej kategorii kursów: KURS PILOTA ZIMA 2011/2012 (obecnie trwający kurs), obejmującej całość materiału. W tej kategorii znajdują się poszczególne „Kursy”, tzn. bloki dotyczące poszczególnych zagadnień.

5. Jakiego rodzaju materiały znajdę w kursach?
W kursach znajdziesz zarówno materiały edukacyjne, jak i lekcje podsumowujące.
Materiały edukacyjne mają zazwyczaj postać plików PDF lub Power Point. Możesz pobrać je na swój komputer i korzystać z nich w dowolnym czasie.
Lekcje podsumowujące to zestawy pytań z zakresu materiału omówionego w danym dziale.

6. Czy muszę przechodzić lekcje sprawdzające? Czy mogę „nie zdać” jeśli nie zaliczę lekcji?
Lekcje podsumowujące skonstruowane są w sposób przyjazny dla kursantów i nie mają charakteru „egzaminu”, lecz mają za zadanie wspomóc utrwalenie wiedzy z danego działu. Więcej na temat przebiegu lekcji dowiesz się na początku każdej z nich.
Przejście lekcji sprawdzających jest wymagane do ukończenia szkolenia.

7. Nie mogę otworzyć pobranego materiału, co robić?
Aby otworzyć pobrany materiał, musisz posiadać odpowiedni program. W przypadku plików PDF może to być na przykład Adobe Acrobat Reader, Foxit Reader lub inny (wymienione programy są darmowe, instalując je na swoim komputerze nie łamiesz w żadnym wypadku niczyich praw autorskich). W przypadku plików PPS (prezentacja programu Power Point) możesz skorzystać z komercyjnego pakietu Microsoft Office (od wersji 2003 wzwyż), lub jednego z darmowych pakietów biurowych, np. Open Office, Libre Office lub inny.
Materiały edukacyjne zadziałają niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego.

8. Mam potrzebny program, jednak pobrany plik nadal się nie otwiera, co robić?
Prawdopodobnie plik został uszkodzony w trakcie pobierania. Skasuj posiadaną wersję pliku i pobierz go ponownie.

9. W dziale „Lotnisko” zagnieżdżona strona WWW z prezentacją nie jest w całości widoczna, co robić?
To w jaki sposób widzisz stronę kursu oraz podstrony, zależy w głównej mierze od ustawionej na Twoim komputerze rozdzielczości ekranu. Jeśli potrafisz i jeśli Twój system operacyjny oraz parametry komputera na to pozwalają, możesz ją zwiększyć . W przypadku lekcji „Lotnisko” nie jest to jednak konieczne.
Prezentację „Lotnisko” możesz w prosty sposób wyświetlić w trybie pełnoekranowym. Aby to zrobić, najedź myszką na prawy górny róg prezentacji i kliknij na znajdującą się tam strzałkę na szarym tle, co otworzy prezentację na pełnym ekranie. Aby wyjść z trybu pełnoekranowego, naciśnij klawisz ESC.

10. Na końcu lekcji, po zakończeniu odpowiedzi na pytania, w informacji podsumowującej widzę informację, że otrzymałem zero punktów. Przecież odpowiedzi były poprawne!
Lekcje nie są oceniane ani punktowane - to normalne, że ilość "punktów" w takiej sytuacji będzie wynosiła zero. (Podsumowanie jest elementem przygotowanym dla lekcji, podczas których otrzymuje się punkty i w przypadku naszych kursów nie jest istotne).

Last modified: Monday, 16 January 2012, 11:13 AM